Pravzaprav lahko – če veste, kako pravilno ravnati in na koga se obrniti.
Ko gre kaj narobe …
Kadar se okvari mehanski del v računalniku, ta običajno preprosto neha delovati. Sami ne moremo ukrepati, računalnik običajno nesemo kakšnemu lokalnemu mojstru ali znancu, ki »se spozna«. V nekaterih primerih bomo hitro slišali, da je treba pač na primer zamenjati disk, podatki pa so verjetno izgubljeni. Drugi bodo povedali, da izguba podatkov ni nujno za vedno – mogoče jih je pridobiti nazaj. In če gre zgolj za kakšno majčkeno okvaro, se bodo morda kar lotili dela. S tem pa ni nujno, da boste podatke zares dobili, morda bo nastalo še več škode.
Kadar pride do težave z računalnikom zaradi hekerjev oziroma raznih škodljivih programov, pa boste morda želeli tudi sami ukrepati. Nekateri tovrstni »škodljivci« so namreč narejeni tako, da vas celo sami obvestijo o težavi in vam nato velijo, kaj narediti – lahko vas korak za korakom vodijo po poti, ki naj bi pomagala k »ozdravitvi« računalnika, v resnici pa se samo pogrezate še globlje. Izguba podatkov bo torej veliko bolj gotova, če boste hoteli ukrepati. Torej velja, da računalnik preprosto ugasnite in to je to. Delo prepustite profesionalcem.
Izguba podatkov in njihovo reševanje
Kadar imate na računalniku pomembne informacije, potem se boste gotovo odločili za reševanje podatkov. Tu se ne izplača zanašati na ljudi brez izkušenj. Obrnite se na podjetje Kotar, ki je pri nas največji specialist za reševanje podatkov. Če se lahko izguba podatkov konča s tem, da jih spet imate, potem vam to lahko uspe pri njih. V podjetju so namreč zaposleni najboljši strokovnjaki za to področje, ki se brez težav spopadejo tako z obujanjem podatkov v primeru strojnih težav, kot tudi takrat, kadar se na vaš računalnik (ali celo strežnik) spravijo nepridipravi.
Ni komentarjev:
Objavite komentar